Przyczyny alergicznego nieżytu nosa

Wielu pacjentów zgłasza się do lekarzy z objawami alergii. Przyczyną powstawania alergii jest nietolerancja różnego rodzaju pyłków, kurzy, farb czy niektórych produktów spożywczych. Dlatego przeprowadzenie dobrej diagnostyki alergii nie jest takie proste i musi zostać uzależnione od tego, jakiego rodzaju alergia podejrzewana jest u konkretnego pacjenta.

U osób diagnozowanych wykonywane są więc badania krwi oraz badania różnych próbek alergenów, a także testy skórne i testy z wykorzystaniem panelów żywieniowych. Powinny one pozwolić na ustalenie tego, jakiego rodzaju alergia występuje u konkretnego pacjenta, a na tej podstawie będzie można ustalić odpowiednie metody leczenia.

Jednym z częstych objawów alergii jest alergiczny nieżyt nosa (http://www.alergia-allegra.pl/niezyt_nosa.html). Może on charakteryzować się tym, że jakaś osoba męczy się z powodu niedrożności nosa, chociaż nie nabawiła się żadnego kataru. Trzeba przyznać, że z takim objawem bardzo często zgłaszają się do lekarza osoby, u których potem jest diagnozowana jakiegoś rodzaju alergia.

Zwykle w takim wypadku chodzi o alergię na pyłki. Dodatkowym dowodem na to, że jakaś osoba cierpi na alergię jest fakt, iż zgłosiła się ona do lekarza w czasie okresowych pyleń. Dzięki temu również cała diagnostyka alergii przebiega bardzo szybko, ponieważ lekarz od razu wie, jakiego rodzaju badania na alergię powinien wykonać u konkretnej osoby. Zostanie ona szybko poddana leczeniu co będzie mogło sprawić, że alergiczny nieżyt nosa przestanie być dla niej problemem. Z czasem przestanie również być senna i rozkojarzona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.