Plastyka brzucha – jakie są efekty zabiegu?

W wyniku przebytych ciąż czy nagłego spadku wagi skóra brzucha traci swą jędrność, a fałdki tłuszczu pozostają nieestetycznie wyglądającą pamiątką. Zazwyczaj próbujemy sobie radzić poprzez stosowanie diet odchudzających oraz aktywność fizyczną, jednak brzuch pozostaje miejscem szczególnie opornym na ich działanie, a rozciągnięta skóra nie poddaje się żadnym zabiegom kosmetycznym. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób korzysta z pomocy chirurga plastycznego.

Jednym ze sposób modelowania brzucha jest jego plastyka (na czym polega przeczytasz tu: www.tourmedica.pl/blog/na-czym-polega-plastyka-brzucha/.)

Utrzymanie płaskiego brzucha i jędrnej skóry wymaga nie lada wysiłku, a z wiekiem czy liczbą przebytych ciąż sprawa dodatkowo się komplikuje. Mimo podjętych prób, nie udaje się odzyskać dawnej sprężystości brzucha, a kompleksy i frustracja narastają. Problem jest szczególnie bolesny dla pań, które czują się nieatrakcyjne i nie akceptują własnego ciała.

Abdominoplastyka – kto jest idealnym kandydatem?

Abdominoplastyka, czyli plastyka brzucha, jest rozległym zabiegiem operacyjnym, który ma na celu usunięcie wystającego fałdu brzusznego poprzez wycięcie nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym napięciu mięśni poprzecznych brzucha. Efektem zabiegu jest znaczna poprawa wyglądu brzucha.

Nie każdy jest odpowiednim kandydatem do plastyki brzucha. Abdominoplastyka nie jest zabiegiem stricte odchudzającym, a jedynie niwelującym niedoskonałości figury, dlatego plastyki brzucha nie wykonuje się u osób ze znaczną otyłością. Idealnymi kandydatami do operacji są więc zarówno kobiety, jak i mężczyźni o normalnej sylwetce, u których występuje problem ze zlokalizowaną w obrębie talii tkanką tłuszczową oraz nadmiarem luźnej skóry na brzuchu. Plastyka brzucha daje doskonałe efekty w korekcji brzucha u pań po przebytych ciążach oraz porodach, a także u osób, u których kondycja skóry uległa znacznemu pogorszeniu po nagłym spadku wagi. Ponadto abdominoplastyka jest szczególnie pomocna w odzyskaniu wyglądu brzucha sprzed przebytych w przeszłości operacji jamy brzusznej, a także pozwala zlikwidować zmiany w obrębie skóry związane ze starzeniem organizmu.

Jakich rezultatów spodziewać się po zabiegu?

Abdominoplastyka daje bardzo dobre efekty kosmetyczne. Wygląd skóry brzucha ulega dużej poprawie, a dzięki usunięciu tkanki tłuszczowej, pacjenci po zabiegu cieszą się płaskim brzuchem, jednak po operacji pozostaje widoczna, rozległa blizna. Jeśli jednak zaakceptujemy, że plastyka brzucha pozostawia trwały ślad na skórze, a sam zabieg należy do jednych z najbardziej inwazyjnych i rozległych w chirurgii plastycznej, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy poddali się operacji.

Plastyka brzucha umożliwia osiągnięcie wysoce satysfakcjonujących dla pacjentów rezultatów i sprawdza się zwłaszcza u osób z osłabioną mięśniówką. Efekty zabiegu są jeszcze lepsze, kiedy wspomożemy je zbilansowaną dietą oraz odpowiednio dobranym programem ćwiczeń fizycznych.

Zanim jednak dojdziemy do tego etapu, musimy przejść przez stosunkowo długi okres rekonwalescencji. Plastykę brzucha przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Operacja trwa od 3 do 4 godzin. Najczęściej wykonuje się podłużne cięcie, przebiegające od biodra do biodra, nad pępkiem. Następnie poprzez okrężne cięcie oddziela się pępek od otaczającej go skóry. Kolejnym etapem abdominoplastyki jest oddzielenie skóry i tkanki tłuszczowej oraz powięzi mięśniowej. Odsłonięte mięśnie brzucha zszywa się wielokrotnie, co ma na celu wzmocnienie przedniej ściany brzucha oraz wyszczuplenie talii. Nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej wycina się, wytwarzając nowe miejsce na pępek. Po zabiegu pacjent pozostaje w klinice od 2 do 4 dni, a powrót do normalnej aktywności może trwać od kilku tygodni nawet do kilku miesięcy.

Efekt operacji stanowi powód dla satysfakcji pacjenta, należy jednak jeszcze przed zabiegiem zrozumieć w pełni jego istotę i uwzględnić wszelkie niedogodności wynikające z faktu przeprowadzenia plastyki brzucha. Wówczas uzyskamy pełne zadowolenie z naszego nowego wyglądu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.