Wakacje z rodziną – gdzie pojechać?

Sporo osób wybiera się na wakacje z całą rodziną. Wtedy lepiej, by były to dokładnie zaplanowane wakacje, dlatego warto skorzystać z oferty biura podróży. Nie trzeba się martwić o to, co będziemy robić, w biurze podróży można zazwyczaj wykupić gotowe już wycieczki i wszystko dokładnie rozplanować. Wakacje z rodziną trudniej zaplanować samemu – szczególnie jeśli wyjeżdża się na wakacje do polskich miejscowości, bo wiadomo, że i pogoda może nie dopisać i atrakcji może być niewystarczająco dużo. Wiele zależy też od tego, w jakim celu jedziemy na wakacje.

Są dwa typy turystów. Pierwszy typ to turyści, którzy są zobaczyć jak najwięcej, zwiedzić wszystko, co tylko się da, dowiedzieć się czegoś nowego, nauczyć się i poznać obce kultury. To jest tak zwany typ ciekawskich turystów. Drugi typ turystów to turyści, którzy wyjeżdżają najczęściej do ciepłych krajów, wybierają konkretny kurort i poza nim praktycznie nic nie widzą, bo nie wychodzą poza teren kurortu. Często nawet jest tak, że kurort jest na plaży, a obok niego basen i turyści tego typu wolą kąpać się w basenie niż w morzu czy oceanie.
Rodzinne wakacje zazwyczaj ograniczają się do drugiego typu turystów, chociaż bywają rodziny, które i zwiedzają i odpoczywają. Samo leżenie na plaży, opalanie się i kąpanie w hotelowym basenie to trochę marnowanie czasu i pieniędzy – szczególnie jeśli jest się poza granicami Polski, gdzie można zobaczyć naprawdę wiele – w Turcji, Egipcie, Tunezji, Grecji, we Włoszech, w Hiszpanii, Portugalii i innych krajach.

Możliwość komentowania jest wyłączona.