Co może jeść pies w podróży?

flat,550x550,075,fGdy decydujemy się na podróżowanie z naszym psem musimy do takiej podróży się odpowiednio przygotować. Jest to szczególnie ważne w przypadku letnich podróży, gdy temperatury mogą być bardzo wysokie oraz niesprzyjające psu. Z tego powodu bardzo ważne jest dobre planowanie podróży, jeśli zamierzamy podróżować z naszym zwierzęciem.

Po pierwsze bardzo ważne jest zabranie ze sobą odpowiednio dużej ilości wody, zwłaszcza gdy będziemy podróżowali samochodem i przez wiele godzin. Niezbędne jest zabranie wody, która nie jest gazowana, którą często zabieramy ze sobą. Nie można również zapominać o zabraniu ze sobą jedzenia dla psa. Gdy pies jest przyzwyczajony do jedzenia karmy, zwłaszcza suchej karm można bez większych przeszkód zabrać ze sobą takie jedzenia. Na pewno przy wysokich temperaturach nie warto ryzykować zabierania ze sobą mięsa, chyba że dysponujemy przenośną lodówką, co pozwala na zapewnienie, że mięso się nie zepsuje podczas podróży.
Pies w podróży może oczywiście jeść jedzenie, które będziemy mu kupowali na miejscu (np. w sklepie NaszeZoo.pl), ale trzeba brać pod uwagę, że szukanie miejsca, gdzie można kupić jedzenie dla psa podczas podróżowania jest czasochłonne i niepotrzebnie może zajmować nam czas wypoczynku. Karmę można bez większych problemów spakować do samochodu, gdy zdecydowaliśmy się na taki środek podróżowania.
Jednocześnie bardzo ważne jest, by zabrać ze sobą miskę, z której stale korzysta pies, co sprawi, że pies będzie znacznie chętniej decydował się na korzystanie z jedzenia, które mu podajemy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.